Ostatnia aktualizacja: niedziela, 29 lipca 2018 11:40
Strona SpaceX.com.pl udostępnia możliwość subskrybowania naszych list wydarzeń związanych z SpaceX w swoich prywatnych kalendarzach. Istnieją trzy rodzaje kalendarzy: lista misji, lista pozostałych wydarzeń typu wodowanie Dragona i trzeci kalendarz łączacy dwa pozostałe.

Kalendarze

Strona SpaceX.com.pl udostępnia możliwość subskrybowania list wydarzeń związanych z SpaceX w swoich prywatnych kalendarzach. Istnieją trzy rodzaje kalendarzy: lista misji, lista pozostałych wydarzeń (np. wodowanie Dragona) i kalendarz łączacy dwa poprzednie. Poniżej umieścilismy adresy URL do kanałów z tymi kalendarzami. W dalszej cześci przedstawione jest jak można subskrybować dane kanały w różnych popularnych programach.

Kanały z kalendarzami

  • Misje i Wydarzenia: https://spacex.com.pl/feed/calendar/spacex.ics
  • Misje: https://spacex.com.pl/feed/calendar/missions.ics
  • Wydarzenia: https://spacex.com.pl/feed/calendar/events.ics

Google Calendar

Otwórz Kalendarz Google i po lewej stronie w panelu bocznym odnajdź pole Dodaj kalendarz znajomego i klikinij na plus obok niego. Z menu, które się wyświetli wybierz Z adresu URL. Jeśli nie widzisz panelu bocznego to kliknij w lewym górnym rogu kalendarza na ikonkę menu (trzy poziome kreski).

W widoku, który się nastepnie pojawi wklej adres wybranego kanału kalendarza i kliknij na Dodaj Kalendarz.

UWAGA! Google Calendar odświeża subskrybowane kalendarze jedynie raz na 24h, co będzie skutkować dużymi opóźnieniami w aktualizacji wydarzeń!

Kalendarz w systemie macOS

W programie Kalendarz kliknij w głównym menu na Plik => Nowa subskrybcja kalendarza lub wybierz skrót klawiaturowy cmd+option+S.

W nowym okienku wklej adres kanału z wybranym kalendarzem i naciśnij przycisk Subskrybuj.

W następnym oknie możesz skonfigurować swoją subskrybcję i zakończyć dodawanie kalendarza przyciskiem OK

UWAGA! Zalecamy ustawienie pola Odświeżanie na jak najkrótszą wartość, żeby otrzymywać aktualizacje wydarzeń odrazu po tym jak zostaną one wprowadzone na naszej stronie. Zachęcamy do wybrania opcji co 5 minut

Outlook Calendar

Dodawanie naszego kalendarza w Outlook Calendar zacznij od wybrania Add calendar w górnym menu strony, a następnie na wyświetlonej liście kliknij From Internet.

W tym momencie pojawi się panel boczny z polem na adres URL wybranego przez Ciebie kalendarza i pole na własną jego nazwę. Po uzupełnieniu formularza kliknij Save, by zakończyć proces subskrybowania.

Dodatkowe informacje

Kalendarze po stronie serwisu Spacex.com.pl są odświeżane co 60 sekund. Wszelkie uwagi, sugestie, bądź problemy z działanie kanałów prosimy kierować na nasz adres emailowy dostepny w zakładce Kontakt.

Najbliższy start
2018-12-18 15:11
GPS III-1
Data 18 grudnia 2018
Godzina 15:11 czasu polskiego
Okno startowe 24 minuty
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek GPS III-1
Popularne artykuły
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony