Strona SpaceX.com.pl udostępnia możliwość subskrybowania naszych list wydarzeń związanych z SpaceX w swoich prywatnych kalendarzach. Istnieją trzy rodzaje kalendarzy: lista misji, lista pozostałych wydarzeń typu wodowanie Dragona i trzeci kalendarz łączacy dwa pozostałe.

Kalendarze

Aktualizacja: piątek, 31 stycznia 2020 17:20 (edytuj)

Strona SpaceX.com.pl udostępnia możliwość subskrybowania list wydarzeń związanych z SpaceX w swoich prywatnych kalendarzach. Istnieją trzy rodzaje kalendarzy: lista misji, lista pozostałych wydarzeń (np. wodowanie Dragona) i kalendarz łączacy dwa poprzednie. Poniżej umieścilismy adresy URL do kanałów z tymi kalendarzami. W dalszej cześci przedstawione jest jak można subskrybować dane kanały w różnych popularnych programach.

Kanały z kalendarzami

  • Misje i Wydarzenia: https://spacex.com.pl/feed/calendar/spacex.ics
  • Misje: https://spacex.com.pl/feed/calendar/missions.ics
  • Wydarzenia: https://spacex.com.pl/feed/calendar/events.ics

Google Calendar

Otwórz Kalendarz Google i po lewej stronie w panelu bocznym odnajdź pole Dodaj kalendarz znajomego i klikinij na plus obok niego. Z menu, które się wyświetli wybierz Z adresu URL. Jeśli nie widzisz panelu bocznego to kliknij w lewym górnym rogu kalendarza na ikonkę menu (trzy poziome kreski).

W widoku, który się nastepnie pojawi wklej adres wybranego kanału kalendarza i kliknij na Dodaj Kalendarz.

UWAGA! Google Calendar odświeża subskrybowane kalendarze jedynie raz na 24h, co będzie skutkować dużymi opóźnieniami w aktualizacji wydarzeń, szczególnie w przypadku przesuwania startów w czasie jednego okna startowego! 

Kalendarz w systemie macOS

W programie Kalendarz kliknij w głównym menu na Plik => Nowa subskrybcja kalendarza lub wybierz skrót klawiaturowy cmd+option+S.

W nowym okienku wklej adres kanału z wybranym kalendarzem i naciśnij przycisk Subskrybuj.

W następnym oknie możesz skonfigurować swoją subskrybcję i zakończyć dodawanie kalendarza przyciskiem OK

UWAGA! Zalecamy ustawienie pola Odświeżanie na jak najkrótszą wartość, żeby otrzymywać aktualizacje wydarzeń odrazu po tym jak zostaną one wprowadzone na naszej stronie. Zachęcamy do wybrania opcji co 5 minut

Outlook Calendar

Dodawanie naszego kalendarza w Outlook Calendar zacznij od wybrania Add calendar w górnym menu strony, a następnie na wyświetlonej liście kliknij From Internet.

W tym momencie pojawi się panel boczny z polem na adres URL wybranego przez Ciebie kalendarza i pole na własną jego nazwę. Po uzupełnieniu formularza kliknij Save, by zakończyć proces subskrybowania.

Dodatkowe informacje

Kalendarze po stronie serwisu Spacex.com.pl są odświeżane co 60 sekund. Wszelkie uwagi, sugestie, bądź problemy z działanie kanałów prosimy kierować na nasz adres emailowy dostepny w zakładce Kontakt.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl