czwartek, 29 grudnia 2016 17:33 SpaceX udostępniło zdjęcie przedstawiające interstage Falcona Heavy, który ma po raz pierwszy wystartować w 2017 roku. Znamy również przybliżone daty pierwszej i drugiej misji w nadchodzącym roku.

Falcon Heavy jednak istnieje, przygotowania do RTF

Dokładnie wczoraj na oficjalnych profilach społecznościowych SpaceX pojawiło się zdjęcie przedstawiające interstage (element oddzielający pierwszy człon od drugiego) długo wyczekiwanego, bo od 2013 roku, Falcona Heavy. Na zdjęciu nie widać nic więcej i nie różni się on specjalnie od tej samej części w Falconie 9. Ciekawą informacją dotyczącą FH jest również to, że jeden z bocznych boosterów będzie używanym boosterem, który wziął udział w misji z satelitą Thaicom-8, po czym wylądował na autonomicznej barce Of Course I Still Love You. Jak być może pamiętacie, podczas lądowania jedna z nóg zdecydowanie mocniej zużyła honeycomb (aluminiową strukturę w nogach amortyzującą lądowanie), przez co Falcon podróżował do portu całą drogę przechylony i wszyscy zastanawiali się, czy uda mu się bezpiecznie wrócić. Teraz będziemy mogli znów zobaczyć go w akcji. Pozostałe boostery mają być nowe. Start jest przewidziany na rok 2017 i wszystkie znaki na Ziemi i w SpaceX wskazują, że tym razem powinni dotrzymać słowa. Falcon Heavy będzie najpotężniejszą rakietą na świecie od czasów Saturna V. Będzie w stanie wynieść na niską orbitę okołoziemską do 54 ton.

Przekładany kilka razy powrót do lotów odbędzie się najpewniej 7 stycznia. Ładunkiem będą satelity Iridium NEXT, które zostaną wyniesione na orbitę polarną z bazy wojskowej w Vandenberg, w Kalifornii. Lądowanie odbędzie się na barce Just Read The Instructions na Pacyfiku. CEO firmy Iridium najwidoczniej również nie może doczekać się startu, ponieważ udostępnia sporo informacji w mediach społecznościowych. Możemy się między innymi dowiedzieć, że satelity są już zatankowane i prawdopodobnie schowane pod owiewkę Falcona.

Drugim startem powinna być misja z satelitą Echostar-23, obecnie zaplanowana na 15 stycznia, jednak data ta nie jest jeszcze potwierdzona przez SpaceX. Bardzo zastanawiające są prace przeprowadzane w porcie na OCISLY. Wygląda na to, że chcą zrobić tam więcej miejsca. Tylko po co i na co?

Autorzy

Najbliższy start
2019-12-17 01:10
JCSAT-18/Kacific-1
Data 17 grudnia 2019
Godzina 01:10 czasu polskiego
Okno startowe 88 minut
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek JCSAT-18/Kacific-1
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl