Konferencja prasowa firmy SES-10. Informacje na temat najbliższego lotu Falcona 9 i ładunku.

Konferencja prasowa firmy SES przed nadchodzącym startem

środa, 29 marca 2017 13:42 (edytuj)
Konferencja prasowa firmy SES przed nadchodzącym startem

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy SES, do której należy satelita SES-10, który ma zostać wystrzelony na orbitę za pomocą rakiety Falcon 9 z używanym pierwszy stopniem już w najbliższy piątek, o godzinie 00:27 czasu polskiego.

Dowiedzieliśmy się dzięki niej kilku ciekawych rzeczy:

  • Dokładna masa satelity to 5281,7 kg.
  • Wysoce prawdopodobne jest to, że misja przesunie się o jeden dzień, ponieważ satelita wymaga 13-godzinnego sprawdzenia systemów przed startem już po znalezieniu się na stanowisku startowym.
  • Mimo użycia używanej rakiety ubezpieczenie na lot pozostało praktycznie bez zmian.
  • Początkowo satelita znajdzie się na subsynchronicznej orbicie (35410 km x 218 km) o inklinacji 26,2º. Docelowa orbita zostanie osiągnięta za pomocą silników chemicznych używanych przez satelitę.
  • Firma SES zamówiła u SpaceX loty dla satelitów SES-10, SES-11, SES-14, SES-16. W sierpniu zeszłego roku zdecydowano, że jeden z lotów odbędzie się na wcześniej używanym Falconie 9.
  • Pierwszy stopień ma za zadanie dostarczyć drugi stopień wraz z ładunkiem na odpowiednią wysokość i nadać mu dużą prędkość. SpaceX pracuje nad udanym lądowaniem, jednak będzie to bardzo “gorąca misja” ze względu na masę ładunku i docelową orbitę. Jeśli rakieta wyląduje, to firma SES ma dostać jej części w prezencie (nie zostało doprecyzowane o jakie części chodzi).
  • Masa ładunku to maksimum tego, co może zostać wyniesione przez rakietę na geosynchroniczną orbitę transferową, aby pierwszy stopień Falcona 9 mógł potem podjąć próbę lądowania.

Źródło: Reddit

Autorem alternatywnego loga misji SES-10 jest użytkownik Reddita /u/Qeng-Ho.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl