Korea 425

Aktualizacja: piątek, 5 kwietnia 2024 10:10 (edytuj)
Numer misji #293  
Data 1 grudnia 2023, 19:19 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1061.17
Ładunek satelita EO/IR systemu 425 Project, 24 małe satelity
Docelowa orbita LEO
Klient ADD
Korea 425

W ramach tej misji na orbitę trafił pierwszy z pięciu południowokoreańskich satelitów wojskowych będących elementem systemu rozpoznania zwanego 425 Project. Jest to elektrooptyczny satelita obserwacyjny Ziemi o masie ok. 800 kg, kolejne cztery satelity mają być wyposażone w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Wszystkie satelity mają trafić na orbitę o wysokości nad Ziemią pomiędzy 600 km i 700 km. Głównym celem jest mozliwość obserwacji obiektów wojskowych Korei Północnej nie rzadziej niż raz na dwie godziny z rozdzielczością 30-50 centymetrów. Operatorem satelity jest południowokoreańska Agencja Rozwoju Obronnego (ADD).

Na szczycie rakiety znalazły się znaleźć także 24 ładunki dodatkowe, w tym m.in. EIRSAT-1, satelita cubesat 2U należący do University College Dublin, na którego pokładzie znajdzie się nowatorski sprzęt do wykrywania promieniowania gamma oraz eksperyment mający przetestować powłokę termiczną dla satelitów. Pełna lista dodatkowych ładunków nie została opublikowana.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl