Hispasat Amazonas Nexus

Aktualizacja: wtorek, 7 lutego 2023 20:07 (edytuj)
Numer misji #212  
Data 7 lutego 2023, 02:32 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 240 minut
Materiały prasowe Hispasat Amazonas Nexus Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1073.6
Ładunek Amazonas Nexus
Masa ładunku 4146 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Hispasat
Hispasat Amazonas Nexus

Amazonas Nexus to satelita telekomunikacyjny o wysokiej przepustowości należący do firmy Hispasat. Ma on pracować na długości geograficznej 61° W i pokryć swoim zasięgiem obie Ameryki, Grenlandię oraz korytarz północnoatlantycki (obszar intensywnego ruchu powietrznego i morskiego pomiędzy Europą i Ameryką Północną).

Kontrakt na budowę satelity przez firmę Thales Alenia Space został podpisany w styczniu 2020 roku. Powstał on na bazie platformy Spacebus-Neo-200, wyłącznie z elektrycznym napędem. Pojazd będzie prowadził komunikację w pasmach Ku oraz Ka, ma on pracować na orbicie przez co najmniej 15 lat.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl