ARABSAT BADR-8

Aktualizacja: sobota, 27 maja 2023 23:20 (edytuj)
Numer misji #239  
Data 27 maja 2023, 06:30 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 127 minut
Materiały prasowe ARABSAT BADR-8 Press Kit
Pogoda 30%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1062.14
Ładunek Arabsat 7B (Badr 8)
Masa ładunku ok. 4500 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Arabsat
ARABSAT BADR-8

Arabsat 7B (znany także jako BADR-8) to satelita telekomunikacyjny nowej generacji wyprodukowany przez firmę Airbus Defence and Space dla operatora Arabsat z Arabii Saudyjskiej. Jest on oparty na platformie satelitarnej Airbus Eurostar Neo, która w pełni wykorzystuje napęd elektryczny. Satelita ma objąć swoim zasięgiem Europę, Bliski Wschód i centralną część Azji, będzie wykorzystywał pasma C i Ku. Pojazd zajmie docelowo miejsce na orbicie geostacjonarnej (GEO) na długości geograficznej 26°E, gdzie ma pracować przez co najmniej 15 lat.

Na pokładzie satelity znalazł się także ładunek TELEO, stworzony przez firmę Airbus, który jest demonstratorem technologii. Ma on przetestować na orbicie optyczną komunikację analogową o bardzo wysokiej przepustowości oraz dużej odporności na zagłuszanie sygnału.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl