Bandwagon-1

Aktualizacja: poniedziałek, 8 kwietnia 2024 09:45 (edytuj)
Numer misji #337  
Data 8 kwietnia 2024, 01:16:57 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1073.14
Ładunek satelita SAR systemu 425 Project, 10 małych satelitów
Docelowa orbita LEO
Klient ADD, Exolaunch, inni
Bandwagon-1

Pierwsza dedykowana misja prowadzonego przez SpaceX programu wynoszenia na orbitę małych satelitów, SmallSat Rideshare, której celem jest niska orbita o średniej inklinacji (45,4°). Na szczycie rakiety znajdzie się 10 małych satelitów. Część z nich została zakontraktowana przez pośredników, m.in. firmę Exolaunch, część natomiast bezpośrednio przez SpaceX.

Oprócz małych satelitów jednym z ładunków będzie drugi z pięciu południowokoreańskich satelitów wojskowych będących elementem systemu rozpoznania zwanego 425 Project, jest on wyposżony w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Głównym celem systemu jest mozliwość obserwacji obiektów wojskowych Korei Północnej nie rzadziej niż raz na dwie godziny z rozdzielczością 30-50 centymetrów. Operatorem satelitów jest południowokoreańska Agencja Rozwoju Obronnego (ADD).

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl