CRS-29

Aktualizacja: piątek, 10 listopada 2023 10:09 (edytuj)
Numer misji #285  
Data 10 listopada 2023, 02:28:14 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1081.2
Ładunek Dragon 2 (D2-20/C211.2)
Masa ładunku Dragon 2 + 2950 kg
Docelowa orbita LEO
Klient NASA
CRS-29

Dwudziesta dziewiąta misja zaopatrzeniowa SpaceX do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), dziewiąta misja z drugiej fazy programu NASA CRS (ang. Commercial Resupply Services), którego celem jest wynoszenie towaru na ISS przez prywatne firmy.  Towarowa wersja kapsuły Dragon 2 dostarczy na stację zapasy, części zamienne i sprzęt do eksperymentów naukowych.

Podczas tego lotu wykorzystana została towarowa kapsuła Dragon 2, która brała wcześniej udział w jednej misji do ISS: CRS-26 od listopada 2022 roku do stycznia 2023 roku. Po dotarciu na stację pojazd ma tam pozostać przez kilka tygodni.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl