CRS-7

Aktualizacja: niedziela, 25 października 2020 12:43 (edytuj)
Numer misji #24
Data 28 czerwca 2015, 16:21:11 czasu polskiego
Status Porażka
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe CRS-7 Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Rakieta Falcon 9 v1.1
Booster 1018
Ładunek Dragon (D1-9/C109.1), IDA-1
Masa ładunku Dragon + 1952 kg
Docelowa orbita LEO
Klient NASA
CRS-7

Siódma misja zaopatrzeniowa na ISS. 139 sekund po starcie Falcon 9 doświadczył anomalii, czego efektem było całkowite niepowodzenie misji. Powodem awarii okazał się wadliwy wspornik zbiornika z helem. Uległ on uszkodzeniu przy obciążeniach dużo poniżej spodziewanej tolerancji, powodując uwolnienie helu i znaczne zwiększenie ciśnienia w drugim stopniu rakiety, a w rezultacie jego rozerwanie. W efekcie, Falcon 9 uległ automatycznemu zniszczeniu. Nikt nie ucierpiał.

Źródła: US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl