EUTELSAT 36D

Aktualizacja: niedziela, 7 kwietnia 2024 11:19 (edytuj)
Numer misji #332  
Data 30 marca 2024, 22:52 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 238 minut
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1076.12
Ładunek Eutelsat 36D
Masa ładunku ok. 5000 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Eutelsat
EUTELSAT 36D

EUTELSAT 36D to należący do firmy Eutelsat satelita telekomunikacyjny nowej generacji, który ma zająć pozycję na orbicie geostacjonarnej (GEO) na długości geograficznej 36°E. Jest to kluczowa pozycja orbitalna dla firmy, jeśli chodzi o przekaz transmisji telewizyjnych oraz usługi rządowe na terenie Afryki, Rosji i Europy.

Pojazd jest oparty o platformę satelitarną Eurostar-Neo firmy Airbus i jest wyposażony w 70 transponderów działających w paśmie Ku. Ma on pracować na orbicie przez co najmniej 15 lat.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl