Intelsat G-31/G-32

Aktualizacja: poniedziałek, 21 listopada 2022 22:02 (edytuj)
Numer misji #194  
Data 12 listopada 2022, 17:06 czasu polskiego
Status Sukces
Okno startowe 120 minut
Materiały prasowe Intelsat G-31/G-32 Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1051.14
Ładunek Galaxy 31, Galaxy 32
Masa ładunku 6600 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Intelsat
Intelsat G-31/G-32

Galaxy 31 oraz Galaxy 32 to satelity telekomunikacyjne należące do firmy Intelsat. Mają one pracować w paśmie C i będą służyć przede wszystkim do przekazywania transmisji telewizyjnych. Zostały one zbudowane przez firmę Maxar na bazie platformy SSL-1300. Satelity zostały umieszczone na geosynchronicznej orbicie transferowej (GTO).

Wystrzelenie tych satelitów było dla firmy Intelsat konieczne, ponieważ nowe przepisy wprowadzone przez Federalną Komisję Łączności (FCC) zmuszają operatorów satelitów telekomunikacyjnych do uwolnienia 300 MHz pasma C na terenie USA, aby udostępnić tę część pasma dla sieci komórkowych 5G.

Po raz pierwszy od ponad trzech lat i 108 lotów SpaceX nie przeprowadziło próby odzyskania pierwszego stopnia rakiety Falcon 9.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl