Globalstar FM15

Aktualizacja: wtorek, 21 czerwca 2022 12:58 (edytuj)
Numer misji #168  
Data 19 czerwca 2022, 06:27 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Materiały prasowe Globalstar FM15 Press Kit
Pogoda 60%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1061.9
Ładunek Globalstar FM15, USA 328, USA 329, USA 330, USA 331
Masa ładunku 700 kg
Docelowa orbita LEO
Klient Globalstar
Globalstar FM15

W ramach tej misji na orbitę ma zostać wyniesiony satelita Globalstar FM15 (Globalstar-2 M087), zapasowy satelita konstelacji firmy Globalstar, która udostępnia usługi telefonii satelitarnej oraz dostępu do Internetu o niskiej przepustowości. Masa satelity wynosi około 700 kg.

Informacje o tym, że ten start jest planowany, pojawiły się dopiero na początku czerwca. Na szczycie znalazły się cztery tajne ładunki dla jednej z agencji rządowych USA, otrzymały one uznaczenia USA 328, USA 329, USA 330 i USA 331. Nie są znane żadne szczegóły dotyczące tych ładunków.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl