Eutelsat HOTBIRD 13G

Aktualizacja: czwartek, 3 listopada 2022 10:00 (edytuj)
Numer misji #193  
Data 3 listopada 2022, 06:22 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 116 minut
Materiały prasowe Eutelsat HOTBIRD 13G Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1067.7
Ładunek HOTBIRD 13G
Masa ładunku 4500 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Eutelsat
Eutelsat HOTBIRD 13G

HOTBIRD 13G to jeden z dwóch należących do firmy Eutelsat satelitów telekomunikacyjnych, które mają zastąpić satelity Hotbird 8, 9 i 10 na pozycji o długości geograficznej 13 °E na orbicie geostacjonarnej. Został on wyprodukowany przez firmę Airbus Defence and Space na bazie nowej platformy satelitarnej Eurostar-Neo. Satelita posiada w pełni elektryczny napęd, co pozwala na zwiększenie użytkowego ładunku, dzięki czemu dwa nowe satelity wystarczą do zastąpienia trzech starych przy takiej samej przepustowości w paśmie Ku oraz zwiększonej odporności na zagłuszanie sygnału.

Drugi satelita, HOTBIRD 13F, został wyniesiony na orbitę przez SpaceX w październiku 2022 roku.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl