Telkomsat Merah Putih 2

Aktualizacja: środa, 21 lutego 2024 11:17 (edytuj)
Numer misji #317  
Data 20 lutego 2024, 21:11 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 120 minut
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1067.17
Ładunek Merah Putih 2 (HTS-113 BT)
Masa ładunku ok. 4000 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Telkomsat
Telkomsat Merah Putih 2

HTS-113BT, znany także pod nazwą Merah Putih 2, to satelita telekomunikacyjny o wysokiej przepustowości należący do firmy PT Telkom Satelit Indonesia (Telkomsat). Ma on pracować w pasmach C i Ku na długości geograficznej 113°E na orbicie geostacjonarnej.

Satelita został zbudowany przez firmę Thales Alenia Space na bazie platformy Spacebus 4000B2 i ma zapewniać ponad 32 gigabitów na sekundę przepustowości na terenie Indonezji, pracując na orbicie przez co najmniej 15 lat.

Źródła: Next Spaceflight

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl