Inmarsat I-6 F2

Aktualizacja: sobota, 18 lutego 2023 08:33 (edytuj)
Numer misji #215  
Data 18 lutego 2023, 04:59 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 89 minut
Materiały prasowe Inmarsat I-6 F2 Press Kit
Pogoda 75%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1077.3
Ładunek Inmarsat-6 F2
Masa ładunku ok. 5470 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Inmarsat
Inmarsat I-6 F2

Inmarsat-6 F2 to pojazd należący do szóstej generacji satelitów telekomunikacyjnych firmy Inmarsat. Został on zbudowany przez firmę Airbus Defence and Space na bazie platformy E3000e i ma wykorzystywać wyłącznie napęd elektryczny do podnoszenia i utrzymywania orbity. Masa zaoszczędzona dzięki wykorzystaniu napędu elektrycznego pozwoliła na umieszczenie na satelicie podwójnego ładunku, działającego zarówno w paśmie L, jak i pasmie Ka.

Satelita dotarł na Cape Canaveral pod koniec stycznia 2023 roku. Ma on pracować na orbicie geostacjonarnej przez co najmniej 15 lat.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl