Ostatnia aktualizacja: niedziela, 11 lutego 2018 20:19

Jason-3

Numer misji 26
Data 17 stycznia 2016, 19:42 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie nieudane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe Jason-3 Press Kit
Miejsce startu VAFB SLC-4E 
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 v1.1
Booster 1017
Ładunek Jason-3
Masa ładunku 553 kg
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient NASA, NOAA, CNES, EUMETSAT

Satelita obserwacyjny Ziemi został wyniesiony na orbitę polarną z Vandenberg SLC-4E. Był to ostatni lot rakiety Falcon 9 v1.1. Wszystkie następne starty będą wykonywane ulepszoną wersją v1.2 (znaną także jako Full Thrust). Była to trzecia misja, podczas której podjęto próbę lądowania na barce. Pierwszy stopień rakiety wylądował, jednak wadliwe mocowanie nogi wyłamało się, w rezultacie czego rakieta przewróciła się i wybuchła. 

Najbliższy start
2020-05-30 21:22:45
Crew Demo-2
Data 30 maja 2020
Godzina 21:22 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania OCISLY
Załoga Douglas Hurley, Robert Behnken
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek Dragon 2 (D2-2/C206.1)
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl