Nilesat 301

Aktualizacja: piątek, 10 czerwca 2022 09:37 (edytuj)
Numer misji #165  
Data 8 czerwca 2022, 23:04 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 149 minut
Materiały prasowe Nilesat 301 Press Kit
Pogoda 60%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1062.7
Ładunek Nilesat 301
Masa ładunku 3938 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Nilesat
Nilesat 301

Nilesat-301 to egipski satelita telekomunikacyjny, który ma zostać umieszczony na orbicie geostacjonarnej (GEO) na długości geograficznej 7° W. Został on zbudowany przez firmę Thales Alenia Space na bazie platformy satelitarnej Spacebus-4000B2. Satelita jest wyposażony w transpondery działające w pasmach Ku i Ka, dzięki którym będzie udostępniał usługi telewizji satelitarnej, radia satelitarnego i transmisji danych. Jego czas pracy na orbicie ma wynieść co najmniej 15 lat.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl