NROL-146

Aktualizacja: czwartek, 23 maja 2024 09:38 (edytuj)
Numer misji #354  
Data 22 maja 2024, 10:00 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 148 minut
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1071.16
Ładunek kilkadziesiąt satelitów Starshield
Docelowa orbita LEO
Klient NRO
NROL-146

Pierwszy dedykowany start z budowanymi przez SpaceX i Northrop Grummann satelitami szpiegowskimi dla Narodowego Biura Rozpoznania (NRO), amerykańskiej agencji wywiadowczej. Nowa konstelacja ma składać się z setek pojazdów zbudowanych na bazie platformy satelitarnej Starlink i pozwalać NRO na bardzo częstą obserwację celów niemal na całym świecie. Powstaje ona w ramach prowadzonej przez SpaceX inicjatywy Starshield, której celem jest wykorzystanie technologii Starlink na rzecz bezpieczeństwa narodowego. Na szczycie rakiety znalazło się prawdopodobnie kilkadziesiąt satelitów.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl