OneWeb Launch 17

Aktualizacja: czwartek, 9 marca 2023 21:59 (edytuj)
Numer misji #219  
Data 9 marca 2023, 20:13:28 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe OneWeb Launch 17 Press Kit
Pogoda 95%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1062.13
Ładunek 40 satelitów konstelacji OneWeb
Masa ładunku 5908 kg
Docelowa orbita LEO
Klient OneWeb
OneWeb Launch 17

Trzeci start z satelitami budowanej przez firmę OneWeb konstelacji satelitów telekomunikacyjnych. Na orbicie przed startem znajdowało się już 540 aktywnych satelitów z planowanych 648. Każdy z pojazdów ma mieć przepustowość wynoszącą co najmniej osiem gigabitów na sekundę, aby zapewniać dostęp do Internetu zarówno dla użytkowników stacjonarnych, jak i korzystających z mobilnych platform. Satelity zostały wyprodukowane przez firmę Airbus i mają pracować na orbicie 1200 km nad powierzchnią Ziemi przez co najmniej siedem lat.

Pierwotnie satelity miały zostać umieszczone na orbicie przez rakietę Sojuz, jednakże ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę firma OneWeb została zmuszona do znalezienia alternatywnego sposobu wystrzelenia satelitów.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl