Ostatnia aktualizacja: sobota, 7 października 2017 00:59

SES-9

Numer misji 27
Data 5 marca 2016, 00:35 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie nieudane
Okno startowe 90 minut
Materiały prasowe SES-9 Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1020.1
Ładunek SES-9
Masa ładunku 5271 kg
Docelowa orbita GTO
Klient SES

Ósmy satelita komunikacyjny wyniesiony na geostacjonarną orbitę transferową. Masa ładunku wynosiła 5330 kg i był to najcięższy ładunek (poza statkami Dragon), jaki SpaceX umieściło na orbicie. Podjęta została próba lądowania pierwszego stopnia na barce na oceanie, jednak nie powiodła się ona. Nie było to jednak niespodziewane – ze względu na wysokie zapotrzebowanie energetyczne tej misji, pozostało bardzo mało paliwa na lądowanie i już przed startem spodziewano się, że lądowanie może się nie udać.

Najbliższy start
2020-05-30 21:22:45
Crew Demo-2
Data 30 maja 2020
Godzina 21:22 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania OCISLY
Załoga Douglas Hurley, Robert Behnken
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek Dragon 2 (D2-2/C206.1)
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl