USSF-124

Aktualizacja: piątek, 5 kwietnia 2024 10:36 (edytuj)
Numer misji #314  
Data 14 lutego 2024, 23:30 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 2
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1078.7
Ładunek 2 satelity HBTSS, 4 satelity Tracking Layer Tranche 0
Docelowa orbita LEO
Klient U.S. Space Force, Missile Defense Agency, Space Development Agency
USSF-124

USSF-124 to wspólna misja Dowództwa Systemów Kosmicznych (ang. Space Systems Command), będącego częścią Sił Kosmicznych USA (USSF), Agencji Obrony Antybalistycznej (ang. Missile Defense Agency) oraz agencji SDA (ang. Space Development Agency) odpowiedzialnej za koordynowanie działań w kosmosie. Na orbitę trafią dwa satelity HBTSS (ang. Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor) z czujnikami działającymi w podczerwieni, które mają usprawnić możliwości wykrywania i śledzenia pocisków hipersonicznych. Jeden z nich został zbudowany przez firmę L3Harris, drugi przez firmę Northrop Grumman. Dodatkowo pod osłoną ładunku rakiety znajdą się cztery satelity z tzw. Warstwy Śledzenia (ang. Tracking Layer), której zadaniem będzie wykrywanie i śledzenie pocisków balistycznych i hipersonicznych. Są to satelity z tzw. transzy zerowej, co oznacza, że są one wersją demonstracyjną, mającą przetestować technologie dla przyszłych docelowych systemów. Zostały one zbudowane przez firmę L3Harris.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl