Iridium Communications Inc. ogłosiło dzisiaj datę pierwszego startu w ramach globalnej konstelacji satelitów nowej generacji, Iridium NEXT. Satelity zostaną wystrzelone 16 grudnia 2016 o godzinie 21:36 czasu polskiego (20:36 UTC) za pomocą rakiety SpaceX Falcon 9.

Iridium ogłasza datę pierwszego startu Iridium NEXT

czwartek, 1 grudnia 2016 22:20 (edytuj)
Iridium ogłasza datę pierwszego startu Iridium NEXT

Iridium Communications Inc. ogłosiło dzisiaj datę pierwszego startu w ramach globalnej konstelacji satelitów nowej generacji, Iridium NEXT. Satelity zostaną wystrzelone 16 grudnia 2016 o godzinie 21:36 czasu polskiego (20:36 UTC) za pomocą rakiety SpaceX Falcon 9. Startując z Bazy Sił Powietrznych w Vandenbergu (Kalifornia), Falcon 9 dostarczy 10 satelitów Iridium NEXT na niską orbitę okołoziemską (LEO).

Start jest zależny od zgody Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) na powrót SpaceX do lotów po nieprawidłowości która wystąpiła 1 września 2016 w Bazie Sił Powietrznych Cape Canaveral na Florydzie. Śledztwo było prowadzone pod nadzorem FAA. Iridium oczekuje, że będzie pierwszym klientem SpaceX w ramach powrotu do startów.

„Jesteśmy podekscytowani wystrzeleniem pierwszej części naszej nowej konstelacji satelitów. Przez cały czas trwania śledztwa w sprawie Falcona 9 pozostawaliśmy przekonani o możliwościach SpaceX jako naszego partnera przy startach”, powiedział Matt Desch, dyrektor generalny (CEO) firmy Iridium. „Jesteśmy wdzięczni za ich transparentność i ciężką pracę zgodnie z planem w celu powrotu do lotów. Nie możemy się doczekać inauguracyjnego startu Iridium NEXT i rozpoczęcia nowego rozdziału w naszej historii.”

Iridium NEXT zastąpi największą na świecie komercyjną sieć satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej w ramach jednej z największych “modernizacji technologicznych” w historii. Partnerem Iridium przy produkcji, montażu i testowaniu 81 satelitów Iridium NEXT jest Thales Alenia Space. Co najmniej 70 z tych satelitów ma być wystrzelone przez SpaceX. Proces wymiany satelitów jednego po drugim w konstelacji o takich rozmiarach i skali nie został przeprowadzony nigdy wcześniej.

„Wyczekujemy powrotu do lotów wraz z pierwszym startem Iridium NEXT”, powiedziała Gwynne Shotwell, szefowa rady nadzorczej i dyrektor operacyjny (COO) SpaceX. „Iridium jest wspaniałym partnerem już prawie od dekady i doceniamy ich współpracę w celu umieszczenia pierwszych 10 satelitów Iridium NEXT na orbicie.”

Iridium NEXT da możliwość rozwoju nowych, innowacyjnych produktów i rozwiązań w rozległym ekosystemie partnerskim Iridium. Dodatkowo, Iridium Certus SM, wielousługowa platforma komunikacyjna Iridium, której działanie zapewni Iridium NEXT, dostarczy wyższe prędkości i większą przepustowość dla wielu gałęzi przemysłu. Usługa prezentująca taką jakość i wartość była do tej pory niespotykana w przemyśle i jest gotowa do zaburzenia istniejącego na rynku status quo. Obecnie planowana jest komercyjna dostępność usługi w 2017 roku, obecnie przechodzi ona testy na istniejącej sieci Iridium.

Główna kampania startowa Iridium składa się z siedmiu lotów rakiety SpaceX Falcon 9. Podczas każdego z nich 10 satelitów Iridium NEXT zostanie umieszczone na orbicie. Te 70 satelitów Iridium NEXT ma być wg harmonogramu rozmieszczone do początku 2018 roku. Po więcej informacji na temat Iridium NEXT, zapraszamy na stronę Iridium.

Oryginalne ogłoszenie: http://investor.iridium.com/releasedetail.cfm?releaseid=1001684

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl