Rusza strona SpaceX.com.pl. Dowiedz się więcej na temat jej działalności i autorów.

Ruszyła strona SpaceX.com.pl

środa, 4 maja 2016 22:57 (edytuj)
Mateusz Fojcik
Mateusz Fojcik
Mateusz Fojcik Mateusz Fojcik

Witamy na stronie SpaceX.com.pl!

Czym jest ta strona i kim są jej autorzy?

Strona powstała w celu dostarczania najnowszych informacji na temat działań firmy SpaceX, ich rakiet oraz misji. W bazie wiedzy można znaleźć pokaźny zbiór informacji dotyczących technologii kosmicznych, historii rozwoju firmy SpaceX, ich planów na przyszłość oraz obecnych działań. Znajdują się tam również odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące wyżej wymienionych tematów. Cały ten dział jest polską wersją redditowego Wiki/FAQ z /r/SpaceX. Tłumaczenie powstało za zgodą autorów wersji angielskiej.

Jesteśmy grupą osób, których wspólnym zainteresowaniem jest kosmos, a w szczególności eksploracja kosmosu przez ludzi. Poznaliśmy się wirtualnie na portalu Wykop.pl, gdzie wspólnie śledziliśmy starty rakiet (nie tylko tych od SpaceX). Ze względu na duże zainteresowanie tematem przez użytkowników tego portalu, staraliśmy się na bieżąco dzielić nowościami i służyć pomocą na tyle, na ile mogliśmy. Po jakimś czasie doszliśmy do wniosku, że nie istnieje żaden zbiór informacji na temat firmy SpaceX w języku polskim. Wtedy przyszedł nam do głowy pomysł stworzenia kompendium wiedzy w postaci strony internetowej. Uznaliśmy, że na początek najlepszym rozwiązaniem byłoby przetłumaczenie FAQ z subredditu /r/SpaceX. Po skontaktowaniu się z autorami angielskiej wersji oraz uzyskaniu ich zgody na tłumaczenie i publikację, przystąpiliśmy do czasochłonnego procesu tłumaczenia.

Ze względu na to, że każdy z nas miał swoje obowiązki (praca, szkoła, studia), całość zajęła nam nieco ponad 4 miesiące. W tym czasie przetłumaczyliśmy ponad 200 stron A4, po drodze sprawdzając informacje i aktualizując rzeczy, które się zmieniły. Następnie, po dokonaniu korekty tekstu zbudowaliśmy tę stronę, gdzie umieściliśmy całą naszą pracę.

Od teraz planujemy na bieżąco rozbudowywać dział FAQ, uzupełniając go o nowe rozdziały, a także dodawać aktualności związane z działaniami firmy SpaceX. Aby być zawsze na bieżąco, zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony i mamy nadzieję, że spodoba wam się tutaj. Zachęcamy również do komentowania i dzielenia się uwagami na temat tworzonych przez nas treści, co pozwoli znacząco polepszyć ich jakość.

W dziale kontakt znajduje się lista autorów, z którymi można się skontaktować w sprawach związanych z publikowanymi treściami oraz działaniem strony.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl