Firma Kacific podjęła decyzję, że SpaceX będzie firmą, która otrzyma zadanie wyniesienia na orbitę satelity telekomunikacyjnego Kacific-1 w 2019 roku.

SpaceX wystrzeli satelitę Kacific-1

wtorek, 5 września 2017 01:13 (edytuj)
SpaceX wystrzeli satelitę Kacific-1

Firma Kacific Broadband Satellites Group z Singapuru podjęła decyzję, że SpaceX będzie firmą, która otrzyma zadanie wyniesienia na orbitę satelity telekomunikacyjnego Kacific-1, budowanego obecnie przez Boeinga. Kacific-1 zostanie wystrzelony w 2019 roku za pomocą Falcona 9, dwustopniowej rakiety orbitalnej, budowanej od podstaw z myślą o maksymalnej niezawodności i możliwości jej wielokrotnego wykorzystywania.

„SpaceX ma rozległą wizję, która do nas przemawia”, powiedział Christian Patouraux, dyrektor wykonawczy (CEO) firmy Kacific. „Nasza firma angażuje się w zmienianie sposobu w jaki ludzie myślą o przestrzeni kosmicznej i możliwościach które ona reprezentuje. Podpisanie umowy na start ze SpaceX to ważny krok w kierunku dostarczenia naszej własnej wizji. Nie możemy się doczekać aż zobaczymy satelitę Kacific-1 na szczycie rakiety Falcon 9 w 2019 roku”.

„SpaceX jest dumne, że może współpracować z Kacific nad kluczowym dla nich startem z ich pierwszym satelitą, Kacific-1”, powiedziała Gwynne Shotwell, prezydent i dyrektor operacyjny (COO) SpaceX. „Doceniamy ich wiarę w zaprezentowane przez nas możliwości i cieszymy się, że będziemy mogli wynieść ich satelitę na orbitę”.

W lutym 2017 roku Kacific złożył zamówienie w firmie Boeing na produkcję satelity Kacific-1. Będzie on oparty na sprawdzonej platformie Boeing 702 i jest zaprojektowany z myślą o zapewnieniu szerokopasmowej transmisji poprzez 57 wiązek w paśmie Ka. Osiągnie on największą moc sygnału w historii komercyjnych satelitów w regionie południowo-wschodniej Azji i Pacyfiku.

Wiązki są precyzyjnie dobrane, tak aby pokryć konkretne obszary zapotrzebowania na terenie dwudziestu krajów w regionie. Dzięki temu firmie udało się sprzedać miejsce już na ponad pięćdziesięciu z nich, z czego większość jest zarezerwowana w ponad 70 procentach. Czas działania satelity na orbicie przewidziany jest na co najmniej 15 lat.

Satelita ma być współdzielony z firmą SKY Perfect JSAT Corporation, która będzie z niego korzystała pod nazwą JCSAT-18. SpaceX umieściło już na orbicie dwie satelity tej firmy: JCSAT-14 w maju 2016 roku oraz JCSAT-16 w sierpniu 2016 roku.

Źródła: Jeff Foust, Kacific, Sky Perfect JSAT Corporation, Gunter’s Space Page

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl