piątek, 6 stycznia 2017 00:50 W czwartek, po kilku dniach opóźnień, odbył się test statyczny rakiety Falcon 9 FT przed misją z satelitami Iridium NEXT. Całość przebiegła pomyślnie, a sam start jest obecnie przewidziany na poniedziałek, 9 stycznia.

Test statyczny zaliczony, powrót do lotów przesunięty o jeden dzień

W czwartek, po kilku dniach opóźnień, odbył się test statyczny rakiety Falcon 9 FT przed misją z satelitami Iridium NEXT. Całość przebiegła pomyślnie, a sam start jest obecnie przewidziany na poniedziałek, 9 stycznia. Prognoza pogody niestety nie napawa optymizmem. Co może wydawać się w obecnej sytuacji oczywiste, test statyczny odbył się bez ładunku zamontowanego na szczycie rakiety, co jest skutkiem wrześniowej katastrofy. O przeprowadzonym teście poinformował sam Elon Musk.

Autonomiczna barka Just Read the Instructions również wyruszyła już z portu i udała się w kierunku miejsca lądowania pierwszego stopnia Falcona na Pacyfiku. Lądowanie to może być historycznym dla JRTI, ponieważ jeszcze nigdy żaden Falcon bezpiecznie na niej nie wylądował. W zeszłym roku, po początkowo wyglądającym na udane lądowaniu w ramach misji Jason-3, jedna z nóg złożyła się przez niezablokowanie się jednego z zatrzasków, rakieta przewróciła się i w efekcie eksplodowała. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Źródła: Twitter NSF, Nasaspaceflight.com

Autorzy

Najbliższy start
2017-12-15 16:36
CRS-13
Data 15 grudnia 2017
Godzina 16:36 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 v1.2
Ładunek Dragon (D1-15/C108.2), TSIS-1, SDS
Popularne artykuły
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony