Po wielu latach aktywnego prowadzenia strony podjęta została decyzja o zawieszeniu regularnego publikowania artykułów. Strona nie zostanie całkowicie zamknięta, aktualizowane będą misje, a przy większych wydarzeniach nadal będą pojawiać się artykuły.

Zawieszenie aktywnej działalności strony

wtorek, 7 czerwca 2022 23:06 (edytuj)
Lądowanie pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 po misji Ax-1 (Źródło: SpaceX)
Lądowanie pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 po misji Ax-1 (Źródło: SpaceX)
Lądowanie pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 po misji Ax-1 (Źródło: SpaceX) Lądowanie pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 po misji Ax-1 (Źródło: SpaceX)

Po nieco ponad sześciu latach aktywnego prowadzenia strony SpaceX.com.pl zdecydowałem się na zawieszenie regularnego publikowania artykułów. Przez lata grono osób aktywnie uczestniczących w prowadzeniu strony stopniowo się zmniejszało i w ostatnim czasie znacząca większość artykułów była pisana wyłącznie przeze mnie. 

Decyzję tę podejmuję z ciężkim sercem, ponieważ przez te lata udało nam się wypracować dobrą markę w polskim Internecie, byliśmy także zapraszani do udziału w programach czy podcastach o tematyce kosmicznej. Niestety samodzielne prowadzenie strony w taki sposób, aby żadne ważne wydarzenie w „świecie SpaceX” nie zostało pominięte wymaga dużego zaangażowania i obecnie brakuje mi czasu oraz entuzjazmu, aby to kontynuować.

Jednym z naszych celów, kiedy rozpoczynaliśmy tworzenie SpaceX.com.pl, było spopularyzowanie w polskim Internecie wiedzy o SpaceX, a także ogólnie o lotach kosmicznych, oraz zainteresowanie tym tematem większej liczby osób. Wierzę, że udało nam się przyczynić do tego chociażby w niewielkim stopniu. W porównaniu do 2016 roku, kiedy strona ruszyła, obecnie w Internecie można znaleźć dużo więcej polskich stron, blogów, czy kanałów dotyczących tematyki lotów kosmicznych, które stoją merytorycznie na bardzo wysokim poziomie.

Zawieszenie regularnego publikowania artykułów nie oznacza, że strona zostanie całkowicie zamknięta. Na bieżąco aktualizowane będą strony misji, a przy większych wydarzeniach będą także pojawiać się artykuły. Planuję również dalsze prowadzenie kont w mediach społecznościowych (na portalach Twitter i Facebook), aby za ich pośrednictwem informować przynajmniej o najważniejszych wydarzeniach. Mam też plan, aby zaktualizować bazę wiedzy, kiedy nabiorę nieco dystansu oraz świeżości i chęć do pisania wróci. Kto wie, być może aktywność na stronie także ponownie wzrośnie.

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, z którymi współtworzyliśmy stronę SpaceX.com.pl, a także wszystkim czytelnikom, aktywnym komentatorom oraz każdemu, kto przekazywał dalej informacje o naszej stronie. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć przez te sześć lat zaczynając praktycznie od zera.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl