NG-20

Aktualizacja: piątek, 5 kwietnia 2024 10:39 (edytuj)
Numer misji #311  
Data 30 stycznia 2024, 18:07:21 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1077.10
Ładunek S.S. Patricia “Patty” Hilliard Robertson – Cygnus
Masa ładunku Cygnus + 3726 kg
Docelowa orbita LEO
Klient Northrop Grumman
NG-20

Dwudziesta misja zaopatrzeniowa pojazdu Cygnus firmy Northrop Grummann do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w tym dziewiąta z drugiej fazy programu NASA CRS (ang. Commercial Resupply Services), którego celem jest wynoszenie towaru na ISS przez prywatne firmy. Na stację dostarczone zostaną zapasy, części zamienne i sprzęt do eksperymentów naukowych.

Po raz pierwszy statek Cygnus zostanie wystrzelony na szczycie rakiety Falcon 9. Jest to spowodowane faktem, że rakieta Antares 230+ firmy Northrop Grummann, która wcześniej była wykorzystywana podczas misji Cygnusa, została wycofana z użytku z powodu wojny na Ukrainie, jako że były w niej stosowane produkowane w Rosji silniki oraz produkowany na Ukrainie pierwszy stopień.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl