Hughes JUPITER 3

Aktualizacja: sobota, 29 lipca 2023 10:19 (edytuj)
Numer misji #255  
Data 29 lipca 2023, 05:04 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 99 minut
Materiały prasowe Hughes JUPITER 3 Press Kit
Pogoda 65%
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2
Rakieta Falcon Heavy
Booster 1074.1 (środkowy), 1064.3, 1065.3 (boczne)
Ładunek Jupiter 3 (EchoStar 24)
Masa ładunku ok. 9200 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Hughes Network Systems
Hughes JUPITER 3

Jupiter 3 (EchoStar 24) to geostacjonarny satelita telekomunikacyjny należący do firmy Hughes Network Systems, będącą spółką zależną firmy EchoStar. Satelita został zbudowany przez firmę SSL na bazie platformy SSL-1300. Będzie on świadczył usługi satelitarnego dostępu do Internetu poprzez działające w paśmie Ka transpondery zapewniające przepustowość na poziomie 500 Gb/s.

Masa satelity wynosi około 9200 kg, co sprawia, że jest to najcięższy w historii satelita geostacjonarny.

Boczne boostery rakiety Falcon Heavy po separacji wylądowały na platformach Landing Zone 1 i Landing Zone 2 na Cape Canaveral. Środkowy stopień nie został odzyskany.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl