Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 30 października 2017 14:38

Eutelsat/ABS

Numer misji 31
Data 15 czerwca 2016, 16:29 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie nieudane
Okno startowe 45 minut
Materiały prasowe Eutelsat/ABS Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1024.1
Ładunek Eutelsat 117 West B & ABS-2A
Masa ładunku 3600 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Eutelsat, ABS

Jedenasty i dwunasty satelita komunikacyjny na GTO. Drugi start z dwoma dużymi satelitami jednocześnie. Pierwszy stopień podjął próbę lądowania na OCISLY, ale lądowanie nie powiodło się ze względu na zmniejszony ciąg w jednym z trzech silników uruchomionych podczas lądowania, co doprowadziło do lądowania przy zbyt dużej prędkości i w efekcie do zniszczenia rakiety.

Najbliższy start
2019-04-30 10:22
CRS-17
Data 30 kwietnia 2019
Godzina 10:22 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek Dragon (D1-19), OCO-3, STP-H6
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl