GOES-U

Aktualizacja: środa, 26 czerwca 2024 09:27 (edytuj)
Numer misji #368
Data 25 czerwca 2024, 23:26 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 120 minut
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2
Rakieta Falcon Heavy
Booster 1087.1 (środkowy), 1072.1, 1086.1 (boczne)
Ładunek GOES-U
Masa ładunku 5192 kg
Docelowa orbita GTO
Klient NOAA
GOES-U

GOES-U to jeden z czterech satelitów z serii GOES-R. Jest to seria czterech meteorologicznych satelitów geostacjonarnych nowej generacji należących do amerykańskiej agencji NOAA (Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery). Mają one umożliwiać lepsze prognozowanie pogody w czasie rzeczywistym, poprawiając zarówno jakość prognoz, jak i szybkość ich tworzenia. Oprócz monitorowania pogody na Ziemi, satelita ma także badac aktywność słoneczną i pogodę kosmiczną.

Satelita został zbudowany przez firmę Lockheed Martin na bazie satelitarnej platformy A2100. Ma on pracować na orbicie co najmniej przez 15 lat.

Podczas tej misji boczne boostery rakiety Falcon Heavy wylądowały na platformach Landing Zone 1 i Landing Zone 2 na Cape Canaveral.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl