Intuitive Machines IM-1

Aktualizacja: piątek, 5 kwietnia 2024 10:34 (edytuj)
2024-02-15 07:05:37
Numer misji #315  
Data 15 lutego 2024, 07:05:37 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1060.18
Ładunek Odysseus – Nova-C
Masa ładunku 1931 kg
Docelowa orbita TLI
Klient Intuitive Machines
Intuitive Machines IM-1

Pierwsza misja z lądownikiem księżycowym Nova-C firmy Intuitive Machines, który ma wylądować na powierzchni Srebrnego Globu i dostarczyć tam ładunki w ramach prowadzonego przez NASA programu CLPS (ang. Commercial Lunar Payload Services). Celem programu jest wykorzystanie kompetencji i innowacyjności sektora prywatnego, aby stworzyć możliwości szybkiego i względnie taniego transportowania ładunków na Księżyc.

Lądownik, który otrzymał nazwę Odysseus, ma planowo wylądować w kraterze Malapert A około 300 kilometrów od południowego bieguna Księżyca około osiem dni po starcie i pracować na powierzchni przez około tydzień.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl