Intelsat IS-40e

Aktualizacja: piątek, 7 kwietnia 2023 16:58 (edytuj)
Numer misji #226  
Data 7 kwietnia 2023, 06:30 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 119 minut
Materiały prasowe Intelsat IS-40e Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania ASOG
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1076.4
Ładunek Intelsat 40e, TEMPO
Masa ładunku 6161 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Intelsat, NASA
Intelsat IS-40e

Intelsat 40e to należący do firmy Intelsat telekomunikacyjny satelita geostacjonarny o wysokiej przepustowości. Został on zbudowany przez firmę Maxar na bazie platformy satelitarnej SSL-1300 i ma pracować w pasmach C, Ku i Ka. Posiada on zarówno napęd elektryczny, jak i chemiczny, ma pracować na orbicie przez co najmniej 15 lat.

Na satelicie znalazło się także należące do NASA urządzenie TEMPO (ang. Tropospheric Emissions: Monitoring of Pollution) wyposażone w spektrometr działający w zakresie ultrafioletu oraz światła widzialnego. Sprzęt ten będzie badał zanieczyszczenie powietrza na terenie Ameryki Północnej poprzez pomiary światła słonecznego odbitego od powierzchni Ziemi oraz atmosfery. Będzie on raz na godzinę dokonywał pomiarów gazów atmosferycznych, w tym ozonu, dwutlenku azotu, formaldehydu i aeorozoli z wysokości orbity geostacjonarnej.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl