SARah-2

Aktualizacja: piątek, 5 kwietnia 2024 10:45 (edytuj)
Numer misji #299  
Data 24 grudnia 2023, 14:11 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 83 minuty
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1075.8
Ładunek SARah 2, SARah 3
Masa ładunku ok. 3600 kg
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient Bundeswehr
SARah-2

Kolejne dwa satelity mające stać się elementem konstelacji satelitów radarowych, której operatorem jest Bundeswehr (niemieckie siły zbrojne). Są one wyposażone jedynie w pasywne reflektory, satelita z aktywnym radarem korzystającym z anteny z szykiem fazowanym, SARah-1, został wystrzelony w czerwcu 2022 roku. Nowe satelity mają zastąpić poprzednią konstelację SAR-Lupe, umożliwiając prowadzenie obserwacji w wyższej rozdzielczości.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl