Ostatnia aktualizacja: sobota, 7 października 2017 01:21

THAICOM 8

Numer misji 30
Data 27 maja 2016, 23:39 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 120 minut
Materiały prasowe THAICOM 8 Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1023.1
Ładunek THAICOM 8
Masa ładunku 3100 kg
Docelowa orbita GTO
Klient THAICOM

Dziesiąty satelita komunikacyjny wyniesiony na geosynchroniczną orbitę transferową (orbita transferowa była dość mocno supersynchroniczna - apogeum ponad 90 tysięcy km). Pierwszy stopień wylądował z powodzeniem na barce na oceanie. Jednakże, ze względu na uderzenie w barkę z wysoką prędkością, w jednej z nóg rozkładanych podczas lądowania strefa zgniotu została wykorzystana w całości.

Powiązane wiadomości

Najbliższy start
2019-04-08 00:36
Arabsat 6A
Data 8 kwietnia 2019
Godzina 00:36 czasu polskiego
Okno startowe 120 minut
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2, OCISLY
Rakieta Falcon Heavy
Ładunek Arabsat 6A
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl