Transporter-7

Aktualizacja: poniedziałek, 5 czerwca 2023 12:08 (edytuj)
Numer misji #227  
Data 15 kwietnia 2023, 08:47:49 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe Transporter-7 Press Kit
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1063.10
Ładunek 51 małych satelitów
Docelowa orbita SSO (polarna, LEO)
Klient Exolaunch, Momentus, D-Orbit, inni
Transporter-7

Siódma dedykowana misja prowadzonego przez SpaceX programu wynoszenia na orbitę małych satelitów, SmallSat Rideshare. Na orbitę heliosynchronizną wyniesione zostało kilkadziesiąt mikrosatelitów oraz cubesatów. Część satelitów była zakontraktowana przez pośredników – firmy Exolaunch, Momentus oraz D-Orbit, część natomiast bezpośrednio przez SpaceX.

Podczas tego lotu po raz pierwszy została wykorzystana nowa wersja dyszy silnika MVac w drugim stopniu rakiety, której celem jest zmniejszenie kosztów, ułatwienie produkcji i w efekcie zwiększenie częstotliwości lotów. Nowa dysza jest krótsza w porównaniu do poprzedniej wersji, w związku z czym impuls właściwy i wydajność rakiety są niższe. Oznacza to, że będzie ona wykorzystywana wyłącznie podczas misji, które nie wymagają pełnej wydajności rakiety.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl