środa, 23 sierpnia 2017 13:26 Elon Musk przedstawił światu zdjęcie finalnej wersji skafandra ciśnieniowego SpaceX z którego będą korzystali astronauci NASA i innych agencji kosmicznych podczas lotów załogową wersją kapsuły Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Elon Musk zaprezentował skafandry kosmiczne SpaceX

Dziś rano Elon Musk przedstawił światu zdjęcie finalnej wersji skafandra ciśnieniowego SpaceX, z którego będą korzystali astronauci NASA i innych agencji kosmicznych podczas lotów załogową wersją kapsuły Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Jak sam Musk przyznaje niezwykle trudno było połączyć funkcjonalność skafandra z jego futurystycznym wyglądem. Sami jednak widzimy, że ta niełatwa sztuka udała się inżynierom SpaceX znakomicie dzięki czemu możemy cieszyć oczy widokiem skafandrów kosmicznych na miarę XXI wieku. Podczas jego projektowania, SpaceX zatrudniło jednego z byłych pracowników Marvela, który pracował wcześniej nad strojami Iron Mana czy Kapitana Ameryki.  Dowiedzieliśmy się również, że skafandry są już w pełni funkcjonalne i przeszły testy pod okiem NASA, które polegały między innymi na przetestowaniu ich wytrzymałości w próżni.

Sam skafander jest uderzająco podobny do modelu ze zdjęć krążących jakiś czas temu w internecie, który miał przedstawiać jeden z prototypów skafandra ciśnieniowego SpaceX. Zdjęcie o którym mowa możemy zobaczyć poniżej.

Ciśnieniowa wersja skafandra jest tylko wstępem do całej rodziny skafandrów SpaceX, których kolejne wersje (EVA, marsjański) z pewnością zostaną zaprezentowane z biegiem najbliższych lat. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule, który pojawił się na naszej stronie w zeszłym roku.

W ciągu kilku dni Elon Musk ma opublikować więcej informacji technicznych na temat ciśnieniowego skafandra SpaceX i być może więcej zdjęć, o czym z pewnością was poinformujemy.

Autorzy

Najbliższy start
Zuma
Czas startu listopad/grudzień 2017
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 v1.2
Ładunek Zuma
Popularne artykuły
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony