Elon Musk przedstawił światu zdjęcie finalnej wersji skafandra ciśnieniowego SpaceX z którego będą korzystali astronauci NASA i innych agencji kosmicznych podczas lotów załogową wersją kapsuły Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Elon Musk zaprezentował skafandry kosmiczne SpaceX

środa, 23 sierpnia 2017 13:26 (edytuj)
Elon Musk zaprezentował skafandry kosmiczne SpaceX

Dziś rano Elon Musk przedstawił światu zdjęcie finalnej wersji skafandra ciśnieniowego SpaceX, z którego będą korzystali astronauci NASA i innych agencji kosmicznych podczas lotów załogową wersją kapsuły Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Jak sam Musk przyznaje niezwykle trudno było połączyć funkcjonalność skafandra z jego futurystycznym wyglądem. Sami jednak widzimy, że ta niełatwa sztuka udała się inżynierom SpaceX znakomicie dzięki czemu możemy cieszyć oczy widokiem skafandrów kosmicznych na miarę XXI wieku. Podczas jego projektowania, SpaceX zatrudniło jednego z byłych pracowników Marvela, który pracował wcześniej nad strojami Iron Mana czy Kapitana Ameryki.  Dowiedzieliśmy się również, że skafandry są już w pełni funkcjonalne i przeszły testy pod okiem NASA, które polegały między innymi na przetestowaniu ich wytrzymałości w próżni.

Sam skafander jest uderzająco podobny do modelu ze zdjęć krążących jakiś czas temu w internecie, który miał przedstawiać jeden z prototypów skafandra ciśnieniowego SpaceX. Zdjęcie o którym mowa możemy zobaczyć poniżej.

Ciśnieniowa wersja skafandra jest tylko wstępem do całej rodziny skafandrów SpaceX, których kolejne wersje (EVA, marsjański) z pewnością zostaną zaprezentowane z biegiem najbliższych lat. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule, który pojawił się na naszej stronie w zeszłym roku.

W ciągu kilku dni Elon Musk ma opublikować więcej informacji technicznych na temat ciśnieniowego skafandra SpaceX i być może więcej zdjęć, o czym z pewnością was poinformujemy.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl