22 lipca, o godzinie 07:50 czasu polskiego (05:50) odbył się kolejny udany start Falcona 9. Tym razem rakieta dostarczyła na geosynchroniczną orbitę transferową satelitę Telstar 19 VANTAGE. Start odbył się z platformy SLC-40 na Cape Canaveral, na Florydzie.

Misja Telstar 19 VANTAGE zakończona

niedziela, 22 lipca 2018 08:24 (edytuj)
Satelita Telstar 19 VANTAGE po odłączeniu od drugiego stopnia rakiety Falcon 9
Satelita Telstar 19 VANTAGE po odłączeniu od drugiego stopnia rakiety Falcon 9
Satelita Telstar 19 VANTAGE po odłączeniu od drugiego stopnia rakiety Falcon 9 Satelita Telstar 19 VANTAGE po odłączeniu od drugiego stopnia rakiety Falcon 9

22 lipca, o godzinie 07:50 czasu polskiego (05:50) odbył się kolejny udany start Falcona 9. Tym razem rakieta dostarczyła na geosynchroniczną orbitę transferową satelitę Telstar 19 VANTAGE. Start odbył się z platformy SLC-40 na Cape Canaveral, na Florydzie.

Podczas trzynastej tegorocznej misji SpaceX na orbitę trafił ważący ponad 7000 kg satelita telekomunikacyjny kanadyjskiej firmy Telesat. Został on zbudowany na bazie platformy SSL-1300. Jego celem będzie świadczenie usług mieszkańcom Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz na obszarze Oceanu Atlantyckiego. Docelowo satelita ma trafić na orbitę geostacjonarną, na długość geograficzną 63°W, a jego przewidywany czas pracy wynosi 15 lat. 

Podczas tego startu użyto nowego Falcona 9 w wersji Block 5. Była to druga po Bangabandhu-1 misja, do której użyto tej wersji rakiety, która jest znacznie lepiej przystosowana do wielokrotnego użytku. Kilka minut po starcie odbyło się lądowanie pierwszego stopnia rakiety na autonomicznej barce Of Course I Still Love You (OCISLY) na Oceanie Atlantyckim. 

Pełne nagranie ze startu można zobaczyć poniżej.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl