Bangabandhu Satellite-1

Aktualizacja: piątek, 11 maja 2018 22:53 (edytuj)
Numer misji #61
Data 11 maja 2018, 22:14 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 127 minut
Materiały prasowe Bangabandhu Satellite-1 Press Kit
Pogoda 70%
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1046.1
Ładunek Bangabandhu-1
Masa ładunku ok. 3700 kg
Docelowa orbita GTO
Klient BTRC
Bangabandhu Satellite-1

Bangabandhu-1 to pierwszy geostacjonarny satelita komunikacyjny Bangladeszu, zbudowany przez firmę Thales Alenia Space. Zostanie umieszczony na długości geograficznej 119,1°E. Jego czas działania na orbicie ma wynieść co najmniej 15 lat.

Był to pierwszy start rakiety Falcon 9 Block 5, mającej pozwolić na wielokrotne wykorzystywanie pierwszego stopnia bez znaczących napraw pomiędzy startami. Po oddzieleniu się drugiego stopnia odbyło się lądowanie boostera na autonomicznej barce OCISLY na Oceanie Atlantyckim.

Test statyczny przed misją odbył się 5 maja.

Pierwszy egzemplarz rakiety Falcon 9 v1.2 w wersji Block 5 na stanowisku w ośrodku testowym SpaceX w McGregor (Źródło: Gary Blair dla NSF/L2, NASASpaceFlight.com)

Źródła: BTRC, Gunter's Space Page, Chris Bergin, NASASpaceFlight.com, AmericaSpace, Launch Photography

Powiązane wiadomości

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl