SpaceX poinformowało, że powrót do lotów po wrześniowej anomalii nieco się opóźni. Start Falcona 9 z satelitami Iridium został przesunięty z 16 grudnia na styczeń.

Powrót do lotów przesunięty na styczeń

środa, 7 grudnia 2016 17:23 (edytuj)
Powrót do lotów przesunięty na styczeń

SpaceX potwierdziło ostatnie doniesienia medialne, że powrót do lotów nieco się opóźni. Start Falcona 9 z satelitami Iridium, który miał odbyć się 16 grudnia z Vandenberg Air Force Base, został teraz przesunięty na styczeń. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Z krótkiego oświadczenia, które pojawiło się na stronie SpaceX, możemy dowiedzieć się, że firma kończy dochodzenie w sprawie wrześniowej anomalii i pracuje nad powrotem do lotów, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i niezawodnie. Ma to pozwolić na dopracowanie rakiety i odpowiednie przetestowanie wszystkich systemów, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom powodzenia misji.

Po Iridium, kolejna powinna być misja Echostar-23 z Cape Canaveral SLC-39A, a następnie misja zaopatrzeniowa na Międzynarodową Stację Kosmiczną – CRS-10 z tej samej platformy startowej.

Oświadczenie firmy można przeczytać tutaj.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl