CRS-1

Aktualizacja: niedziela, 25 października 2020 12:49 (edytuj)
Numer misji #9
Data 8 października 2012, 02:34:07 czasu polskiego
Status Częściowy sukces
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe CRS-1 Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Rakieta Falcon 9 v1.0
Booster 0006
Ładunek Dragon (D1-3/C103.1)
Masa ładunku 6800 kg
Docelowa orbita LEO
Klient NASA, ORBCOMM
CRS-1

Pierwsza misja zaopatrzeniowa na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W osiemdziesiątej sekundzie lotu jeden z silników został uszkodzony. Falcon 9 może utracić dwa silniki i wciąż dostarczyć ładunek na orbitę. Zasady bezpieczeństwa względem ISS zabraniają jednak ponownego odpalenia silnika drugiego stopnia, przez co drugi ładunek (satelita ORBCOMM) nie został umieszczony na prawidłowej orbicie. Kapsuła Dragon bezpiecznie dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródła: US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl