DSCOVR

Aktualizacja: sobota, 17 czerwca 2023 22:13 (edytuj)
Numer misji #20
Data 12 lutego 2015, 00:03:32 czasu polskiego
Status Sukces
Materiały prasowe DSCOVR Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Rakieta Falcon 9 v1.1
Booster 1013
Ładunek DSCOVR
Masa ładunku 570 kg
Docelowa orbita Punkt libracyjny L1 w układzie Ziemia–Słońce
Klient NASA, NOAA
DSCOVR

Pierwsza misja mająca na celu wyniesienie satelity do punktu L1 układu Ziemia-Słońce i jednocześnie pierwsza misja naukowa, którą zamówiła NASA. Druga misja mająca na celu próbne lądowanie pierwszego stopnia na barce. Sztorm pokrzyżował jednak te plany i rakieta została naprowadzona na konkretne miejsce na oceanie, aby dokonać próby miękkiego lądowania na wodzie.

Źródła: US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl