SES-18 and SES-19

Aktualizacja: sobota, 18 marca 2023 01:31 (edytuj)
Numer misji #222  
Data 18 marca 2023, 00:38 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 37 minut
Materiały prasowe SES-18 and SES-19 Press Kit
Pogoda 80%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1069.6
Ładunek SES-18, SES-19
Masa ładunku 7255 kg
Docelowa orbita GTO
Klient SES
SES-18 and SES-19

SES-18 i SES-19 to należące do firmy SES satelity telekomunikacyjne, które zostały zbudowane przez firmę Northrop Grummann na bazie platformy GEOStar-3. Wraz z dwoma kolejnymi satelitami firmy SES mają one umożliwiać dostęp do usług telewizji satelitarnej ponad 120 milionom odbiorców, a także zapewniać usługi transmisji danych.

Wystrzelenie tych satelitów jest dla firmy SES konieczne, ponieważ nowe przepisy wprowadzone przez Federalną Komisję Łączności (FCC) zmuszają operatorów satelitów telekomunikacyjnych do uwolnienia 300 MHz pasma C na terenie USA, aby udostępnić tę część pasma dla sieci komórkowych 5G.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl