Transporter-9

Aktualizacja: czwartek, 29 lutego 2024 09:57 (edytuj)
Numer misji #286  
Data 11 listopada 2023, 19:49:00 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 55 minut
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1071.12
Ładunek 113 małych satelitów
Docelowa orbita SSO (polarna, LEO)
Klient Momentus, Exolaunch, D-Orbit, SEOPS, Maverick Space Systems, inni
Transporter-9

Dziewiąta dedykowana misja prowadzonego przez SpaceX programu wynoszenia na orbitę małych satelitów, SmallSat Rideshare. Na orbitę heliosynchroniczną wyniesione zostało 113 mikrosatelitów oraz cubesatów. Część satelitów jest zakontraktowana przez pośredników – firmy Momentus, Exolaunch, D-Orbit, SEOPS oraz Maverick Space Systems, część natomiast bezpośrednio przez SpaceX.

W ramach tej misji na orbitę zostały wyniesione między innymi polskie satelity:

  • Aman-1/STORK-7, satelita obserwacyjny Ziemi średniej rozdzielczości rozmiaru cubesat 3U, który został wyprodukowany przez firmę SatRev we współpracy z firmą ETCO z Omanu.
  • Satelita Intuition 1 (cubesat 6U) polskiej firmy KP Labs, który jest wyposażony w eksperymentalny ładunek do hiperspektralnej obserwacji Ziemi.

Dodatkowo komputer pokładowy Antelope od firmy KP Labs poleciał jako ładunek hostowany zamontowany na pojeździe transferowym ION SCV-013 Ultimate Hugo firmy D-Orbit.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl