USSF-52

Aktualizacja: piątek, 29 grudnia 2023 10:35 (edytuj)
Numer misji #300  
Data 29 grudnia 2023, 02:07 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 10 minut
Pogoda 80%
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2
Rakieta Falcon Heavy
Booster 1084.1 (środkowy), 1064.5, 1065.5 (boczne)
Ładunek X-37B
Docelowa orbita silnie eliptyczna
Klient U.S. Air Force
USSF-52

Misja USSF-52 dla Sił Kosmicznych USA (USSF), znana także pod nazwą OTV-7, to siódmy lot X-37B, należącego do USSF bezzałogowego kosmicznego wahadłowca wielokrotnego użytku budowanego przez firmę Boeing. Był to drugi lot tego typu pojazdu na szczycie rakiety z rodziny Falcon, poprzedni odbył się we wrześniu 2017 roku w ramach misji OTV-5.

Jako że misja była tajna, nie była znana docelowa orbita. Istnieje możliwość, że pod osłoną ładunku rakiety znalazł się także ładunek dodatkowy, lecz nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Na pokładzie wahadłowca znalazł się m.in. ładunek będący elementem misji NASA Seeds-2, której celem jest zbadanie wpływu długotrwałego wystawienia nasion roślin na promieniowanie.

Podczas tego lotu wykorzystane zostały boczne stopnie rakiety Falcon Heavy, które brały wcześniej udział w czterech misjach oraz nowy pierwszy stopień. Boczne boostery wylądowały na platformach Landing Zone 1 i Landing Zone 2 na Cape Canaveral.

Źródła: Next Spaceflight, William Harwood, SatTrackCam Leiden

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl