USSF-67

Aktualizacja: poniedziałek, 16 stycznia 2023 11:11 (edytuj)
Numer misji #206  
Data 15 stycznia 2023, 23:56 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 37 minut
Materiały prasowe USSF-67 Press Kit
Pogoda >90%
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2
Rakieta Falcon Heavy
Booster 1070.1 (środkowy), 1064.2, 1065.2 (boczne)
Ładunek CBAS-2, LDPE-3A
Docelowa orbita GEO
Klient U.S. Space Force
USSF-67

Start z ładunkiem dla Sił Kosmicznych USA w ramach programu wynoszenia na orbitę ładunków związanych z bezpieczeństwem narodowym USA – EELV (ang. Evolved Expendable Launch Vehicle), który obecnie przemianowano na NSSL (ang. National Security Space Launch).

Był to start bezpośrednio na orbitę geostacjonarną (GEO).

Na szczycie rakiety znalazły się dwa ładunki. Pierwszy z nich to satelita telekomunikacyjny CBAS (ang. Continuous Broadcast Augmenting SATCOM), który ma służyć jako stacja przekaźnikowa dla łączności militarnej. Jest to drugi tego typu satelita, pierwszy trafił na orbitę w 2018 roku. Drugi ładunek, LDPE-3A, to zbudowany przez firmę Northrop Grumman satelita z własnym napędem oraz możliwością uwalniania na orbicie mniejszych satelitów. Na jego pokładzie znalazło się pięć niezależnych demonstratorów technologii dla wojska.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl