Maxar 1

Aktualizacja: czwartek, 2 maja 2024 23:00 (edytuj)
Numer misji #346  
Data 2 maja 2024, 20:36:33 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 14 minut
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1061.20
Ładunek WorldView Legion 1, WorldView Legion 2
Masa ładunku ok. 1500 kg
Docelowa orbita SSO (polarna, LEO)
Klient Maxar Technologies
Maxar 1

WorldView Legion to należące do firmy Maxar satelity obserwacyjne Ziemi nowej generacji, które mają zastąpić starzejące się już satelity WorldView 1 i WorldView 2. Łącznie konstelacja ma się składać z sześciu satelitów i ma umożliwiać obrazowanie niektórych lokacji nawet do 40 razy dziennie. Podczas tego lotu pierwsze dwa satelity zostaną umieszczone na orbicie heliosynchronicznej (SSO). Kolejne cztery mają w przyszłości trafić na orbity o inklinacji 45°.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl