SES O3b mPOWER C

Aktualizacja: poniedziałek, 13 listopada 2023 07:40 (edytuj)
Numer misji #287  
Data 12 listopada 2023, 22:08 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 89 minut
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania ASOG
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1076.9
Ładunek O3b mPOWER 5, O3b mPOWER 6
Masa ładunku 3400 kg
Docelowa orbita MEO
Klient SES
SES O3b mPOWER C

O3b mPOWER to druga generacja satelitów należącej do firmy SES konstelacji O3b, której celem jest dostarczanie klientom usług komunikacji głosowej oraz transmisji danych. Na orbicie znajduje się także 20 satelitów pierwszej generacji. Jedenaście nowych satelitów ma sprawić, że przepustowość całej konstelacji wzrośnie do terabita na sekundę.

Pojazdy zostały zbudowane przez firmę Boeing z wykorzystaniem elektroniki stosowanej w platformie satelitanej 702, lecz są przystosowane do działania w unikalnym środowisku średniej orbity okołoziemskiej (MEO), a ich napęd jest w pełni elektryczny.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl