ORBCOMM-2

Aktualizacja: niedziela, 25 października 2020 12:43 (edytuj)
Numer misji #25
Data 22 grudnia 2015, 02:29:00 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Materiały prasowe ORBCOMM-2 Press Kit
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1019.1
Ładunek 11 satelitów ORBCOMM OG2
Masa ładunku 2034 kg
Docelowa orbita LEO
Klient ORBCOMM
ORBCOMM-2

Pierwsza misja po katastrofie CRS-7. Druga misja dla firmy ORBCOMM, w czasie której na orbitę zostało wyniesionych pozostałych 11 z 17 satelitów OG2. Pierwsza misja zmodyfikowanej wersji rakiety Falcon 9 v1.2. Około 10 minut po starcie pierwszy stopień rakiety wylądował na Landing Zone 1. Było to pierwsze w historii udane lądowanie pierwszego stopnia rakiety, która wyniosła ładunek na orbitę.

Źródła: US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl