Na konferencji Space Tech Expo podano nowe informacje na temat odzyskiwania rakiet, misji CRS-9 i startu Falcona Heavy.

Space Tech Expo - nowe informacje o SpaceX, CRS-9

wtorek, 24 maja 2016 23:28 (edytuj)
Space Tech Expo - nowe informacje o SpaceX, CRS-9

W dniach 24-26 maja odbywa się konferencja Space Tech Expo, podczas której dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji o SpaceX. Świetną wiadomością jest to, że oba odzyskane Falcony z misji na LEO (Orbcomm-2, CRS-8) są w wyśmienitym stanie i ten drugi jest przygotowywany do ponownego lotu, który być może odbędzie się jeszcze latem z satelitą SES-10. Potwierdziło się również to, że odzyskany Falcon z ostatniej misji zniósł lądowanie nieco gorzej i, mimo że teoretycznie by mógł, to już nigdzie nie poleci. Z uwagi na ekstremalne warunki jakich doznał (podczas wchodzenia w atmosferę leciał z prędkością 7350 km/h), zostanie przetransportowany do bazy testowej SpaceX w McGregor w Teksasie, gdzie przejdzie wiele testów, które wykażą jak bardzo wytrzymały jest Falcon. Dzięki temu nie trzeba będzie robić tego samego z mniej uszkodzonymi rakietami po misjach na LEO.

Mniej pocieszającą informacją jest to, że start Falcona Heavy po raz kolejny został przesunięty. Tym razem z listopada na grudzień. SpaceX wciąż liczy na wystrzelenie rakiety w tym roku i miejmy nadzieję, że im się to uda. Wiadomo też już, że misja CRS-9 jest zaplanowana na 16 lipca, a nie jak wcześniej podawano 27 czerwca. SpaceX planuje podczas tej misji RTSL, czyli kolejne lądowanie na lądzie. Niestety lądowanie odbędzie się znowu w nocy – godzina startu to 5:32 czasu na Florydzie (11:52 czasu polskiego, 09:52 UTC). Podczas misji CRS-9 SpaceX dostarczy na Międzynarodową Stację Kosmiczną za pomocą kapsuły kosmicznej Dragon V1 port dokujący, który zostanie użyty w przyszłych misjach załogowych wykorzystujących Dragona V2 i CST-100 Starliner od Boeing.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl