Ovzon-3

Aktualizacja: piątek, 5 kwietnia 2024 10:43 (edytuj)
Numer misji #303  
Data 4 stycznia 2024, 00:04 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 10 minut
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1076.10
Ładunek Ovzon-3
Masa ładunku ok. 1800 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Ovzon
Ovzon-3

Ovzon-3 to pierwszy telekomunikacyjny satelita geostacjonarny należący do szwedzko-amerykańskiej firmy Ovzon. Będzie on wykorzystywał sterowalne wiązki w paśmie Ku, co ma pozwolić na szerokopasmową łączność mobilną na terenach, gdzie jest ona obecnie utrudniona. Satelita został zbudowany przez firmę Maxar Technologies na bazie nowej platformy SSL-500. Pozwala ona konstruować znacząco mniejsze i lżejsze pojazdy w porównaniu do tradycyjnych satelitów geostacjonarnych.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl